Pozývame vás na Jarný astronomický deň v Poloninách. Aktivity pre verejnosť súvisiace nielen s astronómiou a  ochranou tmavej oblohy sa uskutočnia 9. mája 2014 v obci Ulič. Viac informácií na priloženom plagáte.

Prvý astronomický deň v Parku tmavej oblohy Poloniny sa uskutoční v piatok 9. mája 2014 na Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle a v obci Ulič – pri rybníku, kde sú Dvere do Polonín.

Čaká na vás zaujímavý program v Uliči aj na Kolonickom sedle.

Pozvánka do Uliča tu, no zďaleka na nej nie je všetko. Poloniny ponúkajú množstvo prírodných krás aj kultúrnych pamätihodností. Počas dňa spoznávajte prírodu a popoludní vás uvítame v Uliči, kde strávite príjemné aj poučné chvíle až do neskorej noci. Pre deti budú pripravené hry a súťaže, jednoducho program aj pre celú rodinu.

Počas dňa tu budú ďalekohľady na pozorovanie Slnka, uvidíte nielen slnečné škvrny, ale aj protuberancie – uchvacujúce výrony plazmy.

Čaká na vás náš najbližší vesmírny sused Mesiac so svojimi krátermi, pohoriami a moriami, budete mať pocit, akoby ste leteli raketou priamo nad ním. Z planét sa predstaví najväčší Jupiter so svojimi oblačnými pásmi aj štyrmi mesiacmi, červenkastý Mars a Saturn ako skutočný pán prsteňov. A to ešte zďaleka nie je všetko, obloha toho ponúkne omnoho viac. Príďte a uvidíte.

JaAD_Poloniny_2014

макияж для глубоко посаженных глаз фотоalgobitкупить котел твердотопливный